• Prisijungti
 • 3 DIDŽIAUSIOS PATALYNĖS PRIEŽIŪROS KLAIDOS

  Kurdami savo poilsio oazę, nuolat ieškome malonios prie kūno, ilgaamžiškos, spalvų palete prie interjero derančios patalynės, o atradę sau labiausiai tinkančią, tikimės, jog ji tarnaus ir džiugins ilgai. 

  3 DIDŽIAUSIOS PATALYNĖS PRIEŽIŪROS KLAIDOS

  Kad taip ir būtų, išsamiai papasakosime apie dažniausias patalynės priežiūros klaidas, trumpinančias net kokybiškiausio audinio ilgaamžiškumą, bei sklaidysime mitus, sklandančius visuomenėje.

  Klaidos ir mitai:

  1. „Kad patalynės užvalkaluose nesikauptų bakterijos, išskalbiu juos aukštoje temperatūroje“. 

  Tai viena didžiausių patalynės komplektų priežiūros klaidų, trumpinančių audinio ilgaamžiškumą. Natūralūs pluoštai yra lepūs, linkę trauktis ar prarasti sodrias spalvas dėl netinkamo skalbimo, todėl:

  · Norėdami apsaugoti patalynės užvalkalus nuo susitraukimo, vadovaukitės etiketėje nurodyta skalbimo temperatūra, neeksperimentuokite, antraip jau po pirmo skalbimo sugadinsite audinį. Kad užtikrintumėte patalynės sterilumą, rinkitės LYGINTUVĄ. Po skalbimo patalynę išlyginę galite būti visiškai tikri, kad visi nepageidaujami mikroorganizmai (pvz., po ligos ir pan.) žus.

  · Kad spalvos išliktų sodrios ir ryškios, atidžiai rinkitės skalbiklius. Juose neturėtų būti balinamųjų ingredientų, kurie skalbimo metu galėtų blukinti audinį.

  · Kartais pasitaiko, kad po kelių skalbimų natūralios medvilnės patalynės užvalkalai šiek tiek „pasiburbuliuoja“. Kadangi medvilnės audinys (drobė, satinas, egiptietiška medvilnė) yra gaminamas iš medvilnės žiedų pūkų siūlų, laikui bėgant tas „pasiburbuliavimas“ yra natūralus procesas. Tačiau to galite kiek ilgiau išvengti skalbdami patalynę išverstą į blogąją pusę. Taip apsaugosite audinį nuo trinties su kitais šiurkštesniais audiniais, kurie galėtų velti medvilnės paviršių.

  2. „Kad patalynę iš skalbyklės ištraukčiau kuo sausesnę, nustatau aukštesnes džiovinimo/gręžimo apsukas“.

  Ši klaida, ko gero, yra didžiausia ir labiausiai gadinanti natūralių pluoštų patalynę. Dar apmaudžiau, kad gamintojai žymi gaminius tik standartiniais ženklais, nepapasakodami apie kruopštesnę patalynės priežiūrą.

  Tai galioja tiek džiovyklėms, tiek skalbyklėje esančiam džiovinimo/gręžimo režimui. Nagi, pagalvokite, kokias apsukas nustatote skalbdami tekstilę? Išduosime paslaptį, jog kuo didesnės nustatytos apsukos, tuo labiau kenkiama tiek drabužių, tiek namų tekstilės (šiuo atveju patalynės užvalkalų) audiniui. Žinote kodėl? Todėl, kad džiovinant nustačius per dideles apsukas audinys stipriai sukamas, ištraukiamas apysausis, tačiau dažnai stipriai susitraukęs. Sukimo metu audinys per stipriai gręžiamas, todėl neretai po tokio skalbimo užvalkalai tampa per maži apvilkti antklodę. Jeigu laikysitės gamintojo žymėjimų ir mūsų rekomendacijų, taip nenutiks. Tad skalbyklėje nustatykite ne daugiau kaip 500/600 apsukų per minutę. Verčiau ištraukite patalynės užvalkalus iš skalbyklės drėgnesnius ir leiskite jiems išdžiūti natūraliai, taip galėsite džiaugtis savo pirkiniu gerokai ilgiau.

  3. „Kuo brangesnius patalynės užvalkalus nusipirksiu, tuo jie ilgiau tarnaus“. 

  Iš dalies tai yra tiesa. Kuo natūralaus pluošto audinys yra brangesnis, tuo jo žaliavos yra aukštesnės kokybės, o jo paties išdirbimas, suaudimas ir gamyba yra kokybiškesni. Deja, pasitaiko mąstančių, jog kuo brangesnis gaminys, tuo jis ilgiau tarnaus nepaisant jo priežiūros. Šį mitą išsklaidysime pasakydami, jog yra absoliučiai priešingai. Brangesnės žaliavos dažnai yra gerokai lepesnės ir reikalaujančios kruopščios priežiūros, kad tarnautų tikrai ilgai. Todėl įsigiję gaminius, pagamintus iš šilko, bambuko, ar  satino, tencelio ar egiptietiškos medvilnės, rūpinkitės jų kokybiška priežiūra bei atkreipkite dėmesį į gamintojų rekomendacijas.

  Jeigu vadovausitės tiek gamintojų, tiek mūsų priežiūros rekomendacijomis, tikimybė sugandinti kokybišką gaminį bus labai maža, o jis tarnaus ir puoš jūsų miegamąjį bei džiugins akis nepriekaištinga kokybe ir sodriomis spalvomis ne vienerius metus!